Get Adobe Flash player

Ludzik Eko-Loża

Zachęcamy do pobrania darmowego programu Shimeji

Ludzik Findacji Eko-Loża

-animowanego logo Fundacji na pulpit Twojego komputera.

 

Jak umieścić animowane logo na swoim pulpicie?

  • Kliknij ludzika z lewej strony, żeby pobrać oprogramowanie.
  • Zapisz pobrany plik na swoim dysku twardym.
  • Rozpakuj zapisany plik.
  • Uruchom plik Shimeji-ee.exe w katalogu z programem.
  • Ciesz się animowaną postacią na swoim pulpicie.

Powiadomienia

Jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje, zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Regulamin

Trzebnica Azbest-Zdrój?

Na podstawie: nowagazeta.pl;  kuriertrzebnicki.pl;  mareklapinski.pl

Jak pisaliśmy wcześniej, na terenie składowiska i sortowni śmieci dla gminy Trzebnica pod Wrocławiem, ma powstać składowisko azbestu dla Dolnego Śląska.

Czytaj więcej...

Podkarpackie

Na podstawie: naszdziennik.pl

Na północnym Podkarpaciu zostało do usunięcia ponad 150 tysięcy ton eternitu, a do końca roku ma zostać usunięte około 7,5 tysiąca ton.

Czytaj więcej...

Niewielu chętnych na utylizację azbestu w Mielcu

Na podstawie: http://www.radio.rzeszow.pl

Dzięki dotacji z WFOŚiGW i NFOŚiGW oraz środkom własnym, gmina Mielec może sfinansować swoim mieszkańcom zdjęcie i utylizację azbestowych pokryć dachowych. Jednak chętnych do udziału w programie jest niewielu dlaczego? Ponieważ za owe pokrycie dachowe właściciel posesji musi zapłacić sam.

Czytaj więcej...

KATOWICE - REMONT SPODKA

Na podstawie: http://katowice.naszemiasto.pl

W Katowicach rozpoczął się remont dachu hali widowiskowo-sportowej, który potrwa do listopada. Zaplanowane imprezy nie będą odwoływane, ale Spodek zostanie zamknięty dla zwiedzających.

Czytaj więcej...

Gmina Wieliczki - powiat olecki - usunie 333 tony azbestu

Na podstawie: http://wieliczki.wm.pl

Z pomocą Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej gmina Wieliczki usunie ponad 300 ton azbestu. Umowa o dofinansowaniu została już podpisana, a jeśli akcja się powiedzie, będzie to największa ilość azbestu usunięta z gminy na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Azbest ma zniknąć z 22 posesji, w tym z dużego gospodarstwa na terenie byłego PGR-u.

Czytaj więcej...

Azbest zniknie ze szpitala w Legnicy

Na podstawie: rp.pl

Z budynku Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy w województwie Dolnośląskim mają zniknąć płyty azbestowe o łącznej powierzchni 18 tysięcy metrów kwadratowych. Nie chodzi tutaj o pokrycie dachowe, ale o płyty, którymi niegdyś ocieplono budynek. Ich miejsce zajmie wydajniejsza izolacja z wełny i blachy. Akcja, której koszty pokryje instytucja oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska, ma kosztować ponad 12 milionów złotych.

Czytaj więcej...

MIELEC - usuwanie azbestu

Na podstawie: rzeszow.gazeta.pl

125 mieszkańców Mielca złożyło wnioski o bezpłatną utylizację azbestu. Akcja usuwania i utylizacji azbestu ma zostać przeprowadzona do końca października i będzie kosztowała ponad 80 tysięcy złotych, przy czym ponad 85% zasobów finansowych pochodzi z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki, a reszta to wkład własny miasta.

Czytaj więcej...

KOŁOBRZEG chce się pozbyć azbestu

Na podstawie: radio.koszalin.pl


Radni Kołobrzegu przyjęli nowy program usuwania odpadów azbestowych.

Czytaj więcej...

WROCŁAW - Składowisko Azbestu

Na podstawie: gazetawroclawska.pl

Pod Wrocławiem, na terenie dzisiejszego składowiska i sortowni śmieci dla gminy Trzebnica, ma powstać składowisko azbestu dla Dolnego Śląska. Chodzi o zagospodarowanie istniejącej, ale nieużywanej, zastępczej regionalnej instalacji przetwarzania odpadów komunalnych. Powstała w 2008 roku, ale była za mała i nie spełniała ustawowych wymogów, więc nie mogła być używana.

Czytaj więcej...

Gmina Gierałtowice informuje

Na podstawie: giraltowice.pl

W gminie Gierałtowice dobiega końca inwentaryzacja wyrobów zawierających azbest. Dlatego właściciele nieruchomości, na terenie których wciąż znajduje się niezinwentaryzowany azbest są proszeni o kontakt z Referatem Ochrony Środowiska Urzędu Gminy.

Czytaj więcej...

Swojczyce - Strachocin - Wojnów MASZ AZBEST? PRZECZYTAJ!


Na podstawie: http://swojczyce.pl

Rada wrocławskiego osiedla zorganizowała kampanię reklamową dotyczącą możliwości demontażu, transportu i utylizacji azbestu przy wykorzystaniu nawet pełnego dofinansowania. W sierpniu roznoszono ulotki, a później pojawiły się również plakaty oraz zorganizowano spotkanie informacyjne. Dalszych informacji udziela Rada Osiedla (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Czytaj więcej...

Azbest zniknie z Opola

Na podstawie: http://www.nto.pl

W tym roku po raz pierwszy Urząd Miasta przyznał bezzwrotne dotacje na demontaż, wywózkę i unieszkodliwienie azbestu. Miasto otrzymało na ten cel dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Pierwotnie zaplanowano wydatki na sumę stu pięćdziesięciu tysięcy złotych, jednak szacuje się, że przeznaczone fundusze nie zostaną w pełni wykorzystane.

Czytaj więcej...