Get Adobe Flash player

Ludzik Eko-Loża

Zachęcamy do pobrania darmowego programu Shimeji

Ludzik Findacji Eko-Loża

-animowanego logo Fundacji na pulpit Twojego komputera.

 

Jak umieścić animowane logo na swoim pulpicie?

  • Kliknij ludzika z lewej strony, żeby pobrać oprogramowanie.
  • Zapisz pobrany plik na swoim dysku twardym.
  • Rozpakuj zapisany plik.
  • Uruchom plik Shimeji-ee.exe w katalogu z programem.
  • Ciesz się animowaną postacią na swoim pulpicie.

Powiadomienia

Jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje, zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Regulamin

WROCŁAW - Składowisko Azbestu

Na podstawie: gazetawroclawska.pl

Pod Wrocławiem, na terenie dzisiejszego składowiska i sortowni śmieci dla gminy Trzebnica, ma powstać składowisko azbestu dla Dolnego Śląska. Chodzi o zagospodarowanie istniejącej, ale nieużywanej, zastępczej regionalnej instalacji przetwarzania odpadów komunalnych. Powstała w 2008 roku, ale była za mała i nie spełniała ustawowych wymogów, więc nie mogła być używana.

Na hektarowym obszarze ma zmieścić się 90 ton azbestu, a na terenie składowiska powstaną komory, w których zakopywane będą partie azbestu. Może to obniżyć koszty związane z demontażem, transportem i unieszkodliwieniem odpadów azbestowych. Nowa inwestycja ruszy, kiedy tylko gmina uzyska zgodę Urzędu Marszałkowskiego. Wstępne rozmowy zakończyły się sukcesem, jednak postępowanie w tej sprawie jeszcze się nie toczy.
Mieszkańcy gminy nie podzielają entuzjazmu władz. Obawiają się, że azbest nie będzie przechowywany w odpowiednich warunkach i będzie stwarzał zagrożenie dla zdrowia. Powstała przed pięcioma laty, nieczynna instalacja już jest uciążliwa dla mieszkańców, ponieważ powoduje fetor.

lipiec 2013